Dažnos klaidos, kodėl pradedamas jausti atstumas tarp vaiko ir tėvų
-
administrator
- Posted on
- 0 comments

Stipraus ryšio su vaikais kūrimas yra tėvystės pagrindas. Tačiau tėvai gali padaryti tam tikrų auklėjimo klaidų, kurios skatina atstumo jausmo atsiradimą tarp jų ir vaikų. Šiame įraše išnagrinėsime dažniausiai daromas klaidas, kurių reiktų vengti.
1. Bendravimo trūkumas:
Nesugebėjimas šeimoje sukurti atviro bendravimo praktikos gali sukelti izoliacijos jausmą. Atvirai nebendraujant tarp jūsų ir vaikų atsiranda daug nesusipratimų. Labai svarbu, kad tėvai aktyviai išklausytų, bet kartu ir skatintų vaikus reikšti savo mintis ir emocijas.
2. Pernelyg kontroliuojantis elgesys:
Per daug kontroliuojami vaikai gali jaustis užgniaužti, o tai juos skatina atsitraukti. Norint palaikyti sveikus tėvų ir vaikų santykius, būtina rasti pusiausvyrą tarp vadovavimo, kontrolės ir vaikų savarankiškumo skatinimo.
3. Jausmų ignoravimas arba nepripažinimas:
Supraskite viena, vaiko jausmų negalima neigti. Jis jaučia tai, ką jaučia. Jo jausmų nepripažinimas ir nesutikimas, kad vaikas jaučiasi būtent taip, gali privesti prie to, kad, paprasčiausiai, su jumis jis nebenorės dalintis savo emocijomis ateityje. Patvirtinti jų jausmus ir spręsti problemas su empatija yra labai svarbu stiprinant pasitikėjimą.
4. Nenuosekli disciplina:
Drausmės nenuoseklumas gali suklaidinti vaikus ir sukelti nesaugumo jausmą. Jei vienas iš tėvų kažką leidžia, o kitas- ne, arba jei vieną dieną kažkas vaikui yra leidžiama, o kitą – ne, be jokio paaiškinimo, vaikas nebesupranta, kodėl ir kas yra leidžiama. Nusistatykite aiškias ribas ir pasekmes ir taikykite jas nuosekliai. Nepamirškite aiškiai pasakyti, kokie yra jūsų lūkesčiai ir kodėl.
5. Palyginimai su broliais ir seserimis ar bendraamžiais:
Nuolatinis vaiko lyginimas su kitais gali sukelti pasipiktinimą ir nepilnavertiškumo jausmą. Pažinkite ir pasidžiaukite kiekvieno vaiko unikaliomis stiprybėmis ir trūkumais.
6. Emocinės paramos trūkumas:
Nesugebėjimas suteikti emocinės paramos sunkiu metu gali paskatinti vaikus ieškoti paguodos kitur. Būti emociškai prieinamam ir palaikyti vaiką yra labai svarbu norint sukurti tarpusavio pasitikėjimą.
7. Per didelis pasiekimų sureikšminimas:
Per didelis dėmesys pasiekimams gali sukelti spaudimą ir neigiamai paveikti vaiko savigarbą. Skatinkite jų pastangas ir pažangą, nepaisant rezultatų.
8. Asmeninių ribų nepaisymas:
Labai svarbu atsižvelgti į vaiko asmeninės erdvės poreikį, ypač jam augant. Įsiveržimas be sutikimo gali sukelti atsitraukimo jausmą.
9. Kokybiško laiko trūkumas:
Nepraleidžiant pakankamai kokybiško laiko kartu, gali atsirasti atsiribojimo jausmas. Užsiimkite veikla, kuri skatina tarpusavio ryšius ir dalijamasi patirtimi.
10. Ženklų nepaisymas:
Nekreipiant dėmesio į vaiko emocijas ir nepastebint požymių, kurie signalizuoja, kad galbūt sūnui ar dukrai kažkas šiuo metu nesiseka, gali užblokuoti vaiko norą atsiverti. Tokios būsenos vaikai dažnu atveju vengia pasakoti kas atsitiko. Atkreipkite dėmesį į elgesio pokyčius ir atsargiai išreikškite susirūpinimą į jus neraminančius klausimus.
#TėvystėsKlaidos #VaikųIrTėvųSantykiai #BendravimoTrūkumas #NenuosekliDisciplina #EmocinėParama #KokybiškasLaikas #VaikoGerovė #SveikiVaikai #AtstumoJausmas #VaikųAuklėjimas #ŠeimosRyšiai #TėvųKlaidos #KlaidosTėvystėje