Kaip pasakyti “ne” paaugliui, paverčiant tai teigiamu dalyku
-
administrator
- Posted on
- 0 comments

Bendravimas su paaugliu, tai tarsi pusiausvyros ieškojimas tarp ribų nustatymo ir nepriklausomybės skatinimo. Sakyti „ne“ atrodo yra natūrali ir įprasta auklėjimo dalis, tačiau tai nebūtinai turi būti neigiama patirtis. Taikydami tam tikras strategijas galite paversti „ne“ pasakymą į teigiamą ir konstruktyvų pokalbį su paaugliu.
Pirmiausia pabandykite supraskite jų požiūrį
Pradėkite pokalbį įsijausdami į savo paauglio norus ar jausmus. Pripažinkite jų požiūrį tokiais teiginiais, kaip: „Suprantu, kad tu tikrai nori…“ Tai suteikia toną atviresniam ir supratingesniam pokalbiui.
Patvirtinkite, kad suprantate jų jausmus
Pakartokite, kad suprantate, kodėl jie nori to, ko prašo. Naudokite tokias frazes, kaip „Aš suprantu, kodėl tai tau svarbu“. Tai rodo, kad gerbiate jų požiūrį ir vertinate jų jausmus.
Pabrėžkite rūpestį ir susirūpinimą
Pabrėžkite, kad jūsų sprendimą pasakyti „ne“ motyvuoja teigiami ketinimai. Pavyzdžiui, „Aš noriu, kad tau būtų geriau, o mano rūpestis yra…“. Sustiprinkite mintį, kad jūsų sprendimas yra pagrįstas rūpinimųsi jų gerove.
Įtraukite juos į sprendimų priėmimą
Skatinkite mąstyti ir ieškoti alternatyvių sprendimų. „Pagalvokime kartu apie kitus būdus, kaip galime pasiekti panašų rezultatą“. Jų įtraukimas į problemų sprendimą ugdo kontrolės ir atsakomybės jausmą.
Skatinkite jų autonomiją
Suformuluokite pasakymą „ne“ taip, tarsi tai yra jų didėjančios nepriklausomybės ir atsakomybės dalis. „Tikiu, kad jau gali nuspręsti ir priimti atsakingą sprendimą, todėl ir vedu tave prie šio atsakymo”. Tai sustiprina jų savarankiškumą, tuo pačiu pripažįstant jūsų, kaip mentoriaus, o ne vadovo, vaidmenį.
Pagirkite
Pagirkite, už elgesį ar sprendimus, kuriuos jie padarė praeityje: “Jau anksčiau mačiau, koks atsakingas buvai panašiose situacijose”. “Tau puikiai sekasi…”. Tai sustiprina jų pasitikėjimą savimi, bet tuo pačiu praneša, kad jūsų sprendimas priklauso nuo konkrečios situacijos.
Palaikykite pozityvią atmosferą
Savo atsakymą pateikite su teigiama nuotaika. Užuot sakę: „Aš tau neleidžiu“, sakykite: „Aš vertinu tavo iniciatyvą ir suprantu norą, tačiau galime ieškoti kitų būdų, kaip pasiekti tai, ko nori“. Pozityvios nuotaikos sukūrimas yra labai svarbus net ir sakant nuviliančias naujienas.
Pasidalinkite asmenine patirtimi
Pasidalykite asmenine patirtimi ar panašia situacija, kuri nutiko jums: „Aš susidūriau su panašia situacija, kai buvau tavo amžiaus, ir štai ką aš išmokau…“. Asmeniniai pasakojimai suteikia kontekstą ir gali padėti suprasti jūsų požiūrį.
Pabrėžkite savo meilę
Pabrėžkite savo palaikymą, net kai sakote nuviliančias naujienas: „Aš tave myliu. Priėmiau tokį sprendimą, nes, manau, kad…”. Sustiprinkite mintį, kad jūsų, kaip tėvų, vaidmuo yra mentoriauti ir nukreipti juos tinkama gyvenimo linkme.
Naudodami šią strategiją, jums pavyks pasakymą „ne“ paversti teigiama ir konstruktyvia patirtimi bendraujant su jūsų paaugliu sūnumi ar dukra. Supratimu ir atvirumu paremtas bendravimas sustiprina jūsų santykius ir padeda paaugliui įveikti gyvenimiškus iššūkius. Atminkite, kad efektyvus bendravimas galimas tik tarp dviejų pusių, o į šiuos pokalbius žvelgdami su empatija ir pozityvumu, jūs sudarote sąlygas sveikiems ir palaikantiems santykiams su savo paaugliu.
#PaaugliųAuklėjimas #RibųNustatymas #NepriklausomybėsSkatinimas #PokalbisSuPaaugliu #Savarankiškumas #Santykiai #BendravimoStrategijos #PaaugliųSantykiai #AuklėjimasSuMeile #AuklėjimoTaktikos