Mamos ir dukters ryšys skubančiame pasaulyje: penki lengvi būdai jį puoselėti
-
administrator
- Posted on
- 0 comments

Šiandien, kai gyvenimo tempas yra toks greitas, darosi vis sunkiau rasti laiko pabūti su artimaisiais ir ypač, jei norisi kokybiško laiko kartu. Toks pasaulio ritmas, tačiau tenka išmokti su tuo gyventi.
Suprantanti mama, mylinti žmona, atidi duktė, lojali darbuotoja – moteris atlieka tiek daug vaidmenų vienu metu. Tarp šių visų “pozicijų” ir skubėjimo kartais kažkur išnyksta ryšys su artimiausiais – vaikais. Mama ir dukra – vienas stipriausių ryšių, egzistuojančių gyvenime: dukra visad lygiuojasi į mamą, klausia patarimo pati būdama mama. Jos viena kitą lydi visais gyvenimo etapais. O ką daryti, jei jauti, kad kažko trūksta, kad galbūt tas ryšys kartais “trūkčioja” ?
Svarbu atrasti kūrybiškus ir efektyvius būdus sustiprinančius ryšį ir tokius, kurie nereikalauja didelių pastangų. Šiame įraše nagrinėsime keletą lengvų, bet reikšmingų strategijų, kurios padės puoselėti motinos ir dukros santykį.
- Technologijos – geri tarpininkai. Šioje technologijų eroje būtų kvaila nepasinaudoti jų teikiamais privalumais. Vienas iš jų – greita komunikacija. Siųskite viena kitai juokingus memus. Taip, mums, mamoms gali būti nelengva perprasti GIF`ų ar memų subtilybes, tačiau po savaitės, kitos treniruočių, pastebėsite teigiamą dukters požiūrį į jus. Dalinkitės įdomiais straipsniais arba dalyvaukite trumpuose vaizdo skambučių pokalbiuose per pietų pertraukas, tai padės jausti vieną kitą šalia.
- Laikas kartu neskiriant papildomo laiko. Atraskite būdą praleisti laiką kartu, neišskiriant atskiro laiko ar specialiai nesusitarus. Visi žinome, kaip yra sunku planuoti ir kaip dar sunkiau yra nusivilti, kai planuoti įvykiai neatnešė tokio rezultato, kokio tikėjomės. Tad vietoj to – dalykitės tokiomis veiklomis, kaip skaitymas tame pačiame kambaryje, namų ruoša kartu arba filmų žiūrėjimas. Viskas yra tik apie buvimą vienai kitos gyvenime, netgi atliekant įprastines veiklas.
- Dalinkitės prisiminimais. Paverskite nuobodžius pokalbius į galimybę pažinti vienai kitą. Nesvarbu, ar tai maisto gaminimas, namų tvarkymas ar sodo darbai, dalinantis mintimis, istorijomis kasdieniai darbai bus atlikti greičiau. Ar pamenate, kaip susipažino jūsų tėvai? Ar žinote, kokį patiekalą mėgo gaminti jūsų mama, kai buvote maža? Visa tai norėtų žinoti ir jūsų duktė, tik dar nebuvo laiko to suprasti ar drąsos paklausti. Jūs esate tik labiau patyrusi jos versija, tad kas įdomu jums, bus įdomu ir jai.
- Dienoraštis dviem. Galite pasiūlyti dienoraštį rašyti bendrai. Tai tarsi knyga, kuri bus skirta tik jums. Joje galite išskirti tiek mamos, tiek dukters skiltis ir rašyti mintis, dalintis idėjomis arba rašyti trumpas pastabas viena kitai, kada tik randate laiko. Ši paprasta praktika su laiku gali tapti prisiminimų lobynu. Tik galioja viena taisyklė – kas parašyta, to kritikuoti negalima. Negalime neigti dukros jausmų. Ji jaučia tai, ką jaučia. Ir jai negalime uždrausti jausti. Galime tik išgirsti, įsiklausyti ir priimti. Šis įrankis padės jums labiau pažinti vienai kitą, o dar daugiau – gali tapti labai gražios draugystės pradžia.
- Penkių minučių iššūkis. Tai pratimas, kuris tikrai nereikalauja daug laiko, o taisyklės labai paprastos. Ryšiui stiprinti skirtos tik penkios minutės. Pasidalinkite trumpa istorija, išsakykite padėką arba aptarkite mėgstamą prisiminimą. Šios mikro-momentų praktikos gali turėti gilų poveikį stiprinant emocinį ryšį tarp motinos ir dukros. Apibrėžtas laikas irgi yra ne veltui. Tai skatina apgalvoti, ką norima pasakyti. O jei laiko lieka daugiau – skatina mąstyti ir pasakyti daugiau, nei būtų pasakoma įprastai.
Svarbu prisiminti, kad ir koks įtemptas būtų dienos ritmas, kokybiškas laikas, skirtas pabūti su dukra, nereikalauja didelių pastangų. Ryšiui kurti svarbūs patys momentai, o ne jų trukmė. Paprasti praktiški pratimai padės sukurti atviresnį santykį su dukra, pripildytą bendrais ritualais, akimirkomis ir smulkiomis staigmenomis, kurios daro motinos ir dukros ryšį ilgaamžį.
#MamaIrDukra #LaikasKartu #ŠeimosRyšiai #GeriausiasLaikasSuDukra #DukrosAuginimas #ŠeimosGyvenimas #RyšysSuDukra #SantykiaiSuDukra #PatarimaiMamai #MamosIrDukrosDraugystė